(18 янв 2016, 15:07) (
0/
0)
[
0]
Cat,
хз
вот это
Кажани - вампіри.
Важко знайти в міфології істот, про яких було складено стільки моторошних легенд, як про вампірів. Взагалі, здатність харчуватися кров'ю і умертвляти людей одним своїм укусом приписувалося багатьом тваринам, а також людям. Як правило, цим грішили різні чаклуни, серед яких особливе місце займає відомий граф Дракула.
Насправді вампіри, які наганяють такий жах на всю Європу, ніколи там не водилися. Лише в Південній Америці вони зловісною реальністю майорять в нічному мороці. Їх жертвою може стати пасущийся худобу або сплячий чоловік. Це невеликі звірки, що відносяться до загону рукокрилих, які здатні до теперішнього тривалого маневреному польоту. Їхні передні кінцівки видозмінені в крила. Плечі, передпліччя, фаланги всіх пальців подовжені, а між ними, боками тіла і задніми кінцівками натягнута тонка еластична літальна перетинка. Вуха у них зазвичай дуже великі і дуже тонкий слух, тоді як очі маленькі. Звірятко з закритими очима літає так де добре, як і з відкритими.
Селяться вампіри великими колоніями або в природних укриттях (в печерах, шахтах), або споруджених іншими тваринами або людиною, дуплах дерев і т.д.
Вампіри схожі на кажанів зовні, але особливості в будові тіла цих тварин вказують на їхній спосіб життя, не властивий ніякому іншому ссавцю. Ці кажани, пристосувавшись до того, щоб харчуватися кров'ю, і здатні підтримувати своє існування тільки цієї їжею, - виняток серед ссавців. Усі їхні зуби мають ріжучі краю. Два верхніх різця дуже великі, гострі, як бритва, і займають на щелепи весь проміжок між іклами, інші зуби дуже вузькі і мають витягнуту форму з гострими краями. Це єдині справжні паразити серед теплокровних тварин. Два зімкнутих верхніх різця придбали форму, зручну для надрізу навіть товстої шкіри. Слина вампіра містить фермент, який знеболює місце укусу і затримує згортання що випливає з ранки крові.
Поширені ці тварини в Південної Америки від Мексики до Парагваю. Довжина тіла вампіра не перевищує 7-8 сантиметрів, а маса 50 грам. Паща озброєна двадцятьма зубами. Хутро пофарбований зверху в коричневий, червонуватий, золотистий або помаранчевий, знизу жовтувато-бурий. Звичайний вампір добре літає і швидко бігає. Крила при бігу зазвичай щільно складені вздовж передпліччя, спирається звірок на подушечки біля основи великих пальців.
Тварини селяться колоніями в десятки і сотні особин. З настанням темряви вони вилітають на пошуки жертв: коней, мулів, кіз, свиней. На одну жертву іноді нападає 6-8 вампірів. Був випадок, коли у однієї корови шкіра була надрізана за ніч у тридцяти місцях.
Відомий німецький натураліст Олександр Гумбольдт спостерігав їх нападу і описав: «Коні і рогата худоба не можуть насолодитися спокоєм навіть вночі. Під час їхнього сну кажани смокчуть у них кров або підвішуються до їх спинах, завдаючи їм гнійні рани, на які нападають комарі, гедзі і хмари уїдливих членів комах » .
Такі випадки рідкісні. Біль від укусу, як правило, так незначна, що вкушений у сні прокидається лише після того, як кажан полетіла. Багато мандрівників по Південній Америці не раз помічали рукокрилих, які добру частину ночі носилися над висячими ліжками мандрівників. При спроби зловити вампіра він захищається і часто завдає рани людям і собакам. Кровосос робить укус з блискавичною швидкістю. Часом трикутник гострих передніх зубів вампіра знімає тонкий шматочок шкіри жертви. Зробивши ранку звірята припадають до неї і хлебчуть сочащуюся кров. Все це вампір проробляє так, що людина і не прокинеться, а на ранок єдиним свідченням нічного візиту буде забруднити кров'ю ковдру. Вампір зазвичай насичується за півтори-дві години, а рани в їхніх жертв дуже довго кровоточать. Личинки, які вивелися в них, викликають запалення шкіри. Буває й так, що тижнів через три після відвідин вампіра ви можете виявити, що підхопили страшну хворобу - паралітичну сказ: звірята при харчуванні нерідко передають своїм жертвам вірус сказу, який у звичайних вампірів зберігається живим до десяти місяців.
Наситити вампіри багато п'ють. Взагалі, без води вони не можуть довго жити, і тому часто їх можна зустріти у води.
Захистом від укусів вампірів може служити яскраве світло (зазвичай підвішують палаючу лампу) або навіть противомоскітна сітка.